O programu

Tento program vznikl v rámci bakalářské práce na Katedře biologie a environmentálních studií Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Jeho autorem je Tomáš Kebert. Samotný nápad vytvořit takovouto aplikaci však dostal vedoucí práce PhDr. Petr Novotný, Ph.D., jemuž jednoho dne přistála na stole publikace Floral Diagrams Ronseho De Craena.

Při tvorbě generátoru pomáhaly hlavně programy PsPad a Inkscape. Autor se souběžně s vývojem generátoru učil PHP hlavně díky webům php.net a Stack Overflow. Autor program zapáleně tvořil, upravoval a vylepšoval více než rok. V současné podobě generátor výrazně převyšuje jeho původní představy, i když se v něm najde několik chyb či příležitostí k vylepšení.

Přáním autora je, aby program a příslušná bakalářská práce alespoň trochu přispěly k přiblížení a ujasnění konceptů květních diagramů a vzorců. Snad přírodovědci, zájemci o botaniku, ale i studenti jednou přestanou diagramy a vzorce brát jako něco obskurního, zaprášeného či dokonce zbytečného, a místo toho naplno a s chutí využijí možností, které nabízejí.

Celou bakalářskou práci slující Květní diagramy si můžete stáhnout zde.

Relevantní dotazy týkající se programu nebo květních vzorců a diagramů můžete psát na tomaskeb@gmail.com.

Literatura zmíněná na těchto stránkách

Aktuality

Licence

Tyto stránky, jejichž autorem je Tomáš Kebert, podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní.

Přispějte mi

Nad tvorbou tohoto nástroje jsem strávil spoustu dní a nocí. Pokud ho k něčemu využijete či vám přijde užitečný, můžete mě podpořit drobným příspěvkem.

Licence Creative Commons

2014–2024 • Tomáš Kebert